Vakolat, habarcs

35 termék
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
1.999 Ft
80 Ft / kg
2 munkanap
1.599 Ft
64 Ft / kg
2 munkanap
2.899 Ft
116 Ft / kg
2 munkanap
3.699 Ft
148 Ft / kg
2 munkanap
5.099 Ft
204 Ft / kg
2 munkanap
8.499 Ft
425 Ft / kg
2 munkanap
1.399 Ft
56 Ft / kg
2 munkanap
2.799 Ft
112 Ft / kg
2 munkanap
9.999 Ft
400 Ft / kg
2 munkanap
5.099 Ft
204 Ft / kg
2 munkanap
2.999 Ft
75 Ft / kg
2 munkanap
2.599 Ft
104 Ft / kg
2 munkanap
6.199 Ft
310 Ft / kg
2 munkanap
9.999 Ft
500 Ft / kg
2 munkanap
1.599 Ft
1.599 Ft / l
2 munkanap
3.799 Ft
12.663 Ft / l
2 munkanap
5.299 Ft
1.060 Ft / kg
2 munkanap
4.499 Ft
112 Ft / kg
2 munkanap
5.499 Ft
1.100 Ft / kg
2 munkanap
2.299 Ft
1.999 Ft
80 Ft / kg
2 munkanap
/
2

Falazóhabarcs, vakolóhabarcs

A habarcs különböző anyagok keverékéből készült kőtőanyag, ami falazás és vakolás céljára is használatos. A falazóhabarcs az épülő falak tégláinak/építőanyagainak megkötésében nélkülözhetetlen. Ebben a minőségében feladata a falazóelemek egyenetlenségeinek kiegyenlítése, egymással való összekötésük kialakítása. Ugyanakkor a habarcs másik változata, a vakolóhabarcs vakolatot, sima felületet alkotva védi a falat a külső viszontagságokkal szemben. Léteznek univerzális, tehát mindkét feladatkörben használható készítmények. Ugyanakkor olyanok is, amely csak, mint vakoló anyag, vakoló habarcs és olyanok is, amelyek csak, mint falazó habarcs használhatók. Akárhogy is, falazás, vakolás során a habarcs kulcsfontosságú összetevő.

Számos különböző sajátosságokkal rendelkező Baumit Finofill vakolat, Uniputz Rigips 6-30, Rimano 6-30, Promix, Weber zsákos vakolat közt kell kiválasztanunk, amit keresünk. Fontos az is, hogy szárító, vízzáró, kőporos, lélegző vakolat, sima simító vakolat, alapvakolat-e az, amire szükségünk van? Avagy tűzálló samott habarcs, duzzadó habarcs, esetleg 6-30 glett hiányzik a felszerelésből a munkakezdéshez? Az alábbiakban megnézzük, mit kell tudni a témában.

Falazóhabarcs vs. vakolóhabarcs – hasonlóságok és különbségek

Abban mind a falazó habarcs, mind a vakoló habarcs termékek hasonlók, hogy homokból/vízből/valamilyen kötőanyagból állnak – ebben nincs különbség köztük. A készítmények felhasználási körei azonban lényegesen eltérhetnek a fenti összetevők sajátosságai függvényében. Például jórészt a homok színétől függ a vakolat színe, a szemcsemérettől a szilárdsága. Márpedig minél apróbbak a szemek, annál finomabb a vakolat - annál inkább beltérre való -, minél nagyobbak, annál durvább, strukturáltabb „fröcsköltebb”. És így annál inkább a kültéri felhasználás lesz az ideális terep a számára.

Mindennél fontosabb különbséget tesz azonban a matériák közt a kötőanyaguk. A mészhabarcs, kiváló páraáteresztő tulajdonságának köszönhetően, mint lélegező vakolat teljesít kiválóan. Tehát képes például a zuhanyzás, főzés során keletkező vízgőz megkötésére, a fal izzadásának megakadályozására. Ugyanakkor a teherbíróképessége hagyhat kívánnivalót maga után. A gipszhabarcs szintén jól lélegző vakolatot eredményez, azonban az időjárási elemekkel szembeni alacsony ellenállóképessége miatt csak beltéren használható. A cementhabarcs a legnagyobb terheléseknek is ellenáll, nagyon kevés vizet vesz fel, ennélfogva vízzáró vakolat minőségében tesz nélkülözhetetlen szolgálatot. „Cserébe” kevésbé rugalmas, és nehéz a vele való munka.

A kötőanyag természetesen nemcsak a vakolóanyag ideális felhasználhatóságát befolyásolja, hanem a vakolás árak tekintetében is lényeges különbségeket valószínűsít. Tehát a vakoló és falazóhabarcs ár, a zsákos vakolat ár – egyebek mellett - tükrözi a benne lévő kötőanyag jellegét, minőségét. Ennélfogva a fentiekben mondottakat különösképpen tartsuk szem előtt a vásárlás során.

Miről ismerszik meg a minőségi habarcs?

  • Kiváló tapadási tulajdonságokkal rendelkezik, függetlenül az évszakok változásaitól.
  • Kemény és tartós, célnak megfelelő a teherbíróképessége, szilárdsága.
  • Jó megmunkálhatósági tulajdonságokkal rendelkezik, jól tapad, könnyen keverhető/formázható.
  • Minden időjárási körülmények közepette lehetséges a vele való munka.
  • Költséghatékony, magyarán a vakolat egységár a mennyiséghez, minőséghez képest méltányos.
  • Ha látszó felületeken kap helyet, színe, textúrája a környezetéhez illeszkedő.

Hogyan válasszunk a termékek között?

A tökéletes vakolat kiválasztása valójában nagyon egyszerű. Először is döntsük el, belső/külső használatot tervezünk-e. A beltéri vakolatok általában könnyebbek, porózusak és jól használhatók síkfelületeken. A külső vakolatok nehezebbek és jobban tapadnak egyenetlen felszíneken. Ezután döntsük el, szempont-e a a könnyű kenhetőség, avagy sűrű állagú anyagra van-e szükségünk. Vegyük figyelembe azt a nedvességmennyiséget is, amelyet a vakolatnak fel kell vennie.

Ha olyan helyen él az ember, ahol alacsony a páratartalom, akkor valószínűleg egy vékonyabb, könnyebb vakolat is megfelelő lehet. Ezzel szemben, ha az otthonunk nagy mennyiségű esőnek van kitéve, akkor érdemes vastagabb, nehezebb masszát választani. Fontos szempont, mennyi idő szükséges a termék száradásához. Ideális esetben az anyag nem köt túl gyorsan/túl lassan, különben nincs elég idő a felhordásához/indokolatlanul lelassul a munka. Általánosságban elmondható, a vakolat száradása kb. két órát vesz igénybe.

Egyszóval a zsákos vakolat számos előnyének köszönhetően népszerű választás az építkezők és lakásfelújítók körében. Tekintse meg Baumit Silikontop, Finofill nemesvakolat, Uniputz Rigips, Rimano 6-30, Promix, Weber termékeinket, esetleg válasszon más Kalcidur kiegészítőink között!

Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel hírlevelünkre

és máris a tied egy 10%-os kupon!