Újrahasznosítás: mesés adventi kalendárium
Legutoljára 2 hónapja frissítve • 2 perc olvasás
Sokan egyetértünk abban, hogy idén mintha sokkal gyorsabban köszöntött volna be a karácsonyi készülődés ideje, mint számítottunk rá. Lehet ezt az időjárásra, az elfoglaltságaink sokaságára, vagy csak a felgyorsult életünkre fogni, de tény, hogy nekem egyik pillanatról a másikra “kellett” belevetnem magam a készülődésbe, hiszen vasárnap már december 1-re fogunk ébredni, azaz az első adventi naptáras ablakoknak, tasakoknak, zsákocskáknak bizony készen kell lenniük. Idén, a teljes újrahasznosítás jegyében, egy olyan naptárat készítettem, melyet lépésről-lépésre be is fogok mutatni, amit aztán akár jövőre is felhasználhatunk, vagy ha mégse, akkor minden eleme szelektíven újrahasznosítható.

Amire szükségünk lesz
- faág a kertből
- fenyőágak
- natúr, újrahasznosított papírból készült csomagolópapír
- ragasztószalag
- natúr spárga
- olló, lyukasztó, formalyukasztó, dekortapasz
- letölthető számok (a posztban szereplő számok innen vannak)
- ragasztópisztoly
Így készült
A csomagolópapírból vágjunk tetszőleges (kb. 8-10 cm) széles csíkokat, majd a csíkokat daraboljuk fel, és hajtsuk félbe hosszában, így megkapjuk a kis táskák alapjait.

Hajtsuk be a félbehajtott lapok széleit hátul, és rögzítsük ragasztószalaggal.

Tegyük bele az ajándéknak szánt meséket, idézeteket, ötleteket, általunk készített ajándék-kuponokat!

Lyukasztóval készítsünk egy lyukat a tasak felső részébe, középre.

Vágjuk ki formalyukasztóval a kinyomtatott számokat, ha nincs formalyukasztónk, akkor ollóval dolgozzunk. Ragasszuk fel a számokat dekortapasszal a tasakokra!

Vágjunk különböző hosszúságú spárgadarabokat, melyekből a tasakok fülét fogjuk elkészíteni.

Ragasszuk vagy dróttal kötözzük fel a fenyőágakat az ágra.

Fűzzük fel a tasakokat a fenyős ágra és várjuk közösen december 1-jét!

Kövesse a Praktikert a Facebookon!
- Napenergia segítségével világít ez a kerékpárút
- Kis karácsony, zöld karácsony – Így lesz fenntarthatóbb az ünnep!
- Újrahasznosítás: éjjeliszekrényből babakonyha
- Szelektív szemetesek: kreatív megoldások a nagyvilágból
- Kezdődjék a műanyagmentes július!
- Újrahasznosított anyagokból készültek ezek a bútorok
- Így élhetünk hulladékmentesen
- Kidobás helyett, avagy mit tegyünk a már nem használt bútorokkal?
- Ezekért a DIY-videókért rajong a fél világ
- Újrahasznosítás: 8 hasznos tipp



















