Terítő, futó, alátét

34 termék
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
1.299 Ft/ m
Nem szállítható
2.199 Ft / m
1.299 Ft/ m
Nem szállítható
2.199 Ft/ m
Nem szállítható
5.199 Ft
519 Ft
Nem szállítható
2.299 Ft/ m
Nem szállítható
959 Ft
799 Ft
2 munkanap
2.199 Ft / m
1.299 Ft/ m
Nem szállítható
2.199 Ft/ m
Nem szállítható
2.099 Ft/ m
Nem szállítható
2.199 Ft / m
1.299 Ft/ m
Nem szállítható
1.999 Ft/ m
Nem szállítható
3.399 Ft
2.299 Ft
Nem szállítható
2.299 Ft/ m
Nem szállítható
499 Ft
319 Ft
Nem szállítható
/
2

Egy lemosható, impregnált vagy viaszos vászon terítő, futó, alátét számos előnyt kínál a mindennapokban

 Asztalterítők régóta léteznek, és soha nem mennek ki a divatból. Egy terítő nélküli asztal „csupaszságát”, a különbséget csak akkor érzékeljük igazán, ha végül mégis felteszünk egy szép terítőt. Szinte dalra fakad a tér, mintha egy fokkal feljebb csavartuk volna az „otthonosság” funkciót. Az asztalterítő ellenzői leggyakrabban a „kétnaponta mosni kell” érvet hangoztatják. Egy textil asztalterítő valóban jár némi munkával, de több olyan megoldás is létezik, ami a terítő díszítő funkcióját megtartja, mosni viszont gyakorlatilag nem kell.

 A lemosható terítő határozottan nem újkeletű jelenség. „Prototípusát”, a viaszos vászon terítőt mindannyian ismerhetjük nagymamáink konyhájából. De manapság is sokak konyhaasztalán, a kertben vagy a barkácsasztalon megtaláljuk ezt a praktikus anyagot. A lemosható terítők azért olyan népszerűek, mert használatuk sok előnnyel jár.

  • Egyszerűen és gyorsan letörölhetjük vagy kimoshatjuk belőlük a foltokat,
  • tartósak,
  • egyes típusaik a megtévesztésig hasonlítanak a textil terítőkre,
  • és áruk is megfizethető.

Azonban a lemosható terítők sem egyformák, eltérések vannak közöttük megjelenésükben, tulajdonságaikban, ami főleg a használt bevonat típusából adódik. 

A klasszikus viaszos vászon

A klasszikus viaszosvászon mindannyiunk jó ismerőse. Régebben a legtöbb konyhaasztalt ez takarta, de szekrények kibélelésére is használták. Az évek során a viaszos terítők sokat változtak - nemcsak a minőség, hanem a design és a mintaválaszték tekintetében is. Napjainkban a modern viaszosvászon terítők PVC-ből készülnek és a csúszásgátlás érdekében vlies hátlappal vannak ellátva.

  • A viaszos vászon terítők alja gyapjúból vagy valamilyen könnyű szövetből készül, ami kellemes, esztétikus tartást biztosít. A jó viaszos vászon terítők nehezek, és a kiváló minőségű hátlap ütéscsillapító és csúszásgátló hatású is egyben.
  • Rendkívül tartós és időtálló, számtalan méretben, színben és stílusban beszerezhető.
  • Többnyire egy hengerre tekerve, méterben árulják őket, ami előnyös lehet, ha olyan különleges hosszúságra van szükségünk, amely készen nem kapható.
  • Mivel nem foszlanak, általában egyszerűen el vannak vágva, nincsenek szegve. Emiatt első pillantásra is megkülönböztethetők a textil asztalterítőktől.
  • Bár a viaszos asztalterítők ma már minden folyadéknak és ételnek ellenállnak, van egy komoly hátrányuk: a forró italok vagy tányérok csúnya nyomokat hagyhatnak, mert az anyag hő hatására kissé megpuhul.

Műanyag terítő

Amikor lemosható terítőről beszélünk, akkor sokszor teljes egészében műanyagból készült asztalterítőre gondolunk. Műanyag felületük miatt ezeket pvc asztalterítőnek is nevezik. Nagyon strapabírók és áruk is kedvező, sokféle mintában, színben kaphatók. Hátrányuk, hogy szemmel láthatóan műanyagok, amit nem is igyekeznek titkolni.  Aki meg tud barátkozni tapintásukkal, megjelenésükkel, az egy tartós, praktikus, strapabíró asztalvédőt nyer a konyhába.

Impregnált terítő

  • Ezek az asztalterítők alapvetően textilből készülnek, ahol a textilszálakat víz- és szennyeződéstaszító anyaggal (pl. teflon vagy szilikon) vonják be, így egy nagyjából zárt felület jön létre, amiről a szennyeződés könnyen letörölhető.
  • Mivel az alapanyag textil, ezért a terítő mosható, vasalható, szigorúam maximum 30 Celsius fokon. Tapintása kellemes, textilszerű, a viaszos vászonnál kevésbé merev.
  • Ebből a típusból is sokféle minőség létezik. A felhasznált alapszövet a 100% poliésztertől, a kevert szálakon át, a 100% pamutig vagy vászonig terjednek. Minél magasabb a textiltartalom, annál könnyebb felismerni a szövetet és annak szerkezetét.
  • Az impregnált terítő ellenálló a szennyeződésekkel és a nedvességgel szemben, a folyadékok könnyen letörölhetők róla. De például a folyékony olaj vagy zsír be tud hatolni a szálak közé (nem a szál belsejébe), és ott foltot hagyhat.
  • Az impregnált terítő mosható, kifejezetten strapabíró, megjelenése, tapintása a hagyományos textil asztalterítőkhöz hasonlít, ezért éttermek, szállodák, közintézmények is előszeretettel használják.
  • Az impregnált anyagok a vágás mentén nem foszlanak, ezért szegni nem szükséges őket. Azonban a szegéssel még inkább hasonlatossá tehetjük őket a hagyományos textilekhez, ezért a szegés ajánlott.

Bármelyik típust is választjuk, mindegyik nagy segítség lesz a mindennapokban. A asztalterítőként való használat mellett kreatív ötletek is megvalósíthatók belőlük. Megfelelő méretűre vágva tányér alátétet (karácsonyi mintával akár karácsonyi tányéralátétet) is készíthetünk belőlük, így óvva a textil asztalterítőt a foltoktól, pecsétekről. Hosszú, asztali futó terítőnek is jó alap, hiszen épp az asztal közepén elhelyezett ételes edények környéke a leggyakoribb pecsétforrás. Akárhol vetjük is be őket, mindenhol megtapasztalhatjuk sokoldalúságukat, kedvező tulajdonságaikat. Válasszon a Praktiker sokoldalú asztalterítő kínálatából!

Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel hírlevelünkre

és máris a tied egy 10%-os kupon!