Festés kisokos
Segítünk eligazodni a festékek, festőszerszámok és -eszközök kavalkádjában, valamint ismertetjük a tökéletes szobafestés menetét is.

Festőhengerek falfestéshez
Mire figyeljünk?- Szélesség: Minél szélesebb a henger, annál nagyobb felület festésére alkalmas. A nagy henger mellé érdemes kicsit is beszerezni a szűk felületek festésére.
- Magátmérő: Minél nagyobb a festőhenger átmérője, annál jobban gördül a felületen. 48mm és vastagabb ajánlott nagyobb felületekre.
- Szálhosszúság: A szálhosszúság meghatározza mennyi festéket képes egyszerre magában tartani, ezáltal milyen érdes- ill. durva felületen ajánlott használni. Minél nagyobb a szálhosszúság, annál durvább felületet képes lefedni.
4-5 mm: sima felületre ajánlott, többször szükséges festékbe mártani
9-12 mm: mennyezet festésére ajánlott
9-15 mm: érdesebb, kicsit durvább felületre ajáénlott, több festéket képes megtartani
18-21 mm: durvább, homlokzati felületekre ajánlott, sok festéket képes felvenni - Lyukátmérő: Ez mutatja meg milyen nyéllel használható
Festőtálca, lehúzórács, takarófólia, védőruha
Festőhengerek
Ecsetek
Mire figyeljünk?- Méret: Érdemes figyelembe venni, hogy az ecset szélessége arányos legyen a festeni kívánt felület nagyságával. A sarkok, élek festéséhez kisebb fajta ecsetek ajánlottak, túl nagy falfelületek esetén javasolt a festőhenger használata.
- Anyag:
- Szintetikus ecset: Nagyonc precízen lehet vele festeni, az ecsetszőr a folyadékba mártva nem válik szét, egy tömbben marad, így az egyes ecsetszálakról nem cseppen le a festék. Vízes bázisú festékekhez ajánlott.
- Állati szőrből készült ecset: Előnye a nagyobb nedvszívóképesség, így egy merítéssel több festék vehető fel. Oldószeres festékekhez ajánlott. Használat előtt érdemes megtisztani az adott festéknél használt oldószerben. - Típusok:
- Lapos vagy lakkecset: Nagy, sík felületek, pl. díszek nélküli belső ajtók festéséhez javasolt.
- Nagy laposecset: Homlokzatokhoz, padlókhoz és falakhoz hasonló nagy felületeken használandó.
Ecsetek
Termékajánlataink
Beltéri falfestés
Szükséges szerszámok: ecset, henger, festőtálca, lehúzórács, takarófólia, maszkolószalag
- Festés előtt mélyalapozó használata
- Felvitel: 1-2-3 rétegben
- Felhordás: mindig alulról felfelé, egyenletesen
Mészfestékek
Szükséges szerszámok: ecset, henger, festőtálca, lehúzórács, takarófólia, maszkolószalag
- A fal természetes légzését nem gátolja
- Gazdaságos, környezetkímélő
- Színezhetőség: maximum a középpasztell árnyalatig
- Gipszkarton felületre nem alkalmas
- Kizárólag meszes glettel használható
Mészfestékek
Speciális festőszerszámok
Típusok:- Radiátorecset: Hosszú, részben hajlított nyelének köszönhetően a hézagokhoz, térközökhöz is könnyű hozzáférést biztosít. Bordás radiátorok, nehezen hozzáférhető helyek, sarkok festésére alkalmas.
- Körecset: Több festéket tud felvenni, mint lapos társai. Csövek, ablakok, sarkok festéséhez ajánlott.
- Festőpemzli: Rengeteg festéket képes megtartani, nagy felületek festésére használatos, pl. mennyezet. Hagyományos mészfestékhez ajánlott.
PintyPlus festékspray kisokos
Lapozd át a PintyPlus katalógusát, melyben megismerheted a különböző festékspray-k tulajdonságait, mint például a vizes bázisú-, az akril-, a dekoráció- és a krétafestékét.
Megnézem
Kültéri festés
Lakkhengerek lazúr és zománcfestékhez
(vékony-, vastaglazúr és alapozók)
Mire figyeljünk?
4-5 mm szálhosszúságú filc vagy szivacs lakkhenger ajánlott, mely buborékmentes lakkozást biztosít. Legömbölyített lakkhenger javasolt, ezzel elkerülhető az összefolyás. Szélesebb kerítéslécek, ajtólapok festésére alkalmas.
Tipp: A lakkhengert lazán görgessük a felületen az esetleges túlhordás miatt.
Méret:
50 mm-es szűk: élek, kisebb felületek finom eldolgozásához
110 mm-es széles: nagyobb felületekhez
Mire lesz még szükség?
Lakkhengertálca
Lakkhenger
Festékszórók, porlasztók, kiegészítők
Festékszóró típusok:
- Pneumatikus festékszóró pisztoly: A pisztolyok a festékanyag-ellátásuk szerint felső- vagy alsótartályosak lehetnek. A legegyszerűbb levegős kivitelű eszköz hagyományos levegőkompresszorhoz csatlakoztatható, 3-5 bar nyomáson működik. Otthoni barkácscélokra tökéletes választás.
- Elektromos festékszóró pisztoly: Leginkább garázskapuk, kerítések festésére ajánlott. Nagyon jól használható vékony lazúrok, beeresztő alapozók, fa impregnáló szerek, hígabb zománfestékek, lakkok kijuttatására. Festékköd-szegény munkavégzést; tükörsima, buborékmentes felületet eredményez.
- Fúvókamenet: a szórni kívánt festék típusa határozza meg, a sűrűbb anyagokhoz nagyobb fúvókamenet szükséges.
- Tipp: Fúvóka tisztítása minden munkavégzés után javasolt a hosszú élettartam jegyében.
Festékfólia, alátétfilc, alátétkarton, maszk, védőruha, védőszemüveg.
Festékszórók
- 1. lépés:
Határozzuk meg milyen színeket szeretnénk az új otthonunkba! Az új színeket befolyásolhatja az ízlésünk, és a szoba adottságai is, viszont arra ügyeljünk, hogy kis méretű szoba esetén a sötét színekhez ne ragaszkodjunk, mert még kisebbé teszik a szobát. Mielőtt megvennénk a festéket, érdemes színmintát kérni, hogy valóban megfelelő lesz-e a szín az adott helyiségbe, és a falra felkenve is megegyezik-e az ízlésünkkel.
0. lépés:
Kizárólag minőségi festékekkel és eszközökkel dolgozzunk!
Amire szükségünk lesz

A tökéletes szobafestés lépései
1. lépés:
Ürítsük ki a szobát!
Ha ez nem megy, akkor toljuk össze a bútorokat a szoba közepére, és takarjuk le őket védő vagy takarófóliával, hogy se a padló, sem pedig a bútorok ne legyenek festékesek.
2. lépés:
Tisztítsuk meg a mennyezetet és a falakat, készítsük elő a falat a festésre.
Mindig fentről lefelé haladjunk, vagyis a mennyezettel kezdjük. A port távolítsuk el a plafonról és a falakról, illetve a szennyeződéseket és a zsírfoltokat is. Sajnos előfordul, hogy a fal előkészítése sok esetben tovább tart, mint maga a festés. Főleg, ha korábban tapéta volt a falon, azt először be kell vizezzük, majd spaklival lekaparni, ha festék volt rajta, akkor azt csiszolópapírral kell átdörzsölni. Mindez azért borzasztó fontos, mert a későbbi szín foltosod ásat előzhetjük meg ezzel.
3. lépés:
Javítsuk ki a falakat!
Ha a falon sérülések, egyenetlenségek vannak, akkor azokat javítani kell ún. glett anyaggal. Ezt óvatosan vigyük fel a felületre a glettvas segítségével, és simítsuk egyenesre. Számos esetben gombásodás ellen is kezelni kell a felületet, ezt is hengerrel vagy ecsettel tudjuk megtenni.
4. lépés:
Használjunk festőszalagot!
Fontos, hogy az ajtó- és ablakkeretek, a parkettaszegély, a lambéria szélét, a díszlécek stb. felületét megóvjuk a festéktől, így sok bosszantó takarítást spórolhatunk meg vele.
5. lépés:
Távolítsunk el mindent a festeni való falról.
Távolítsuk el a csillárt, a villanykapcsolót, a fali dugaszt és minden mást, ami még a falakon található.
6. lépés:
Jöhet az alapozás!
Festés előtt fontos az alapozás, hogy csökkentse, és egyenletessé tegye az alapfelület szívóképességét. Ezzel csökkenthetjük a festék fogyását, valamint biztosíthatjuk a festék foltosodásmentes száradását.
7. lépés:
Fessük le a sarkokat!
A sarkokat ecsettel mázoljuk be – szánjunk nagy figyelmet a sarkoknak és falak szélének.
8. lépés:
Fessük meg a mennyezetet és a falakat, a nagyobb felületeket.
Egy jó tanács, hogy a nagyobb felületeken használjuk a festőhengert. Ne mártsuk túlságosan bele a festékbe, mert azon túl, hogy csöpögni fog, csíkokat és foltokat hagyhat maga után. Hogy ezt elkerüljük, húzzuk le a felesleges festéket a vele járó rács segítségével. Egy másik módszer arra, hogy megszabaduljunk az esetleges csíkoktól, ha cikkcakkban gördítjük végig a felületen a hengert.
9. lépés:
Kapjuk elő újra az ecsetet!
A festőhengerrel ugyanis előfordulhat, hogy nem tudunk rendesen hozzáférni bizonyos területekhez. Az ecsettel könnyedén eltakarhatjuk a legapróbb hibát is. Érdemes odafigyelni megint a mozdulatainkra: a fenti ritmust megtartva dolgozzunk, cikkcakkban.
10. lépés:
Ismétlés, ha szükséges.
Ha a festék nem takart már egy rétegben, akkor az első réteg festék száradása után ismét a sarkok festése, majd a hengerelés következik. Fontos, hogy a rétegek között mindig ki kell várnunk a festék teljes száradását amit a gyártó javasol, ugyanis előfordulhat, hogy ami nedvesen teljesen átlátszónak tűnik, száradás után gyönyörűen fed.
11. lépés:
Távolítsuk el a festőszalagokat.
Az utolsó réteg száradása után eltávolítjuk a festőszalagokat, finoman, ügyelve az új festékre.
12. lépés:
Mindent vissza!
Visszaszereljük a villanykapcsolókat, fali dugaszokat, újra elhelyezzük a bútort és indulhat az újradekorálás, a falak új színéhez igazítva.