Rovarölő szer

0 termék
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
Nincs a keresésnek megfelelő termék

Rovarölő szerek, kártevő riasztók, csapdák és társaik

 

Ha kártevők jelennek meg a kertben vagy lakásunkban, bizony fel van adva a lecke. Rovarölő szerekhez nyúljunk (ajánljuk a Protect hangyairtót és darázsirtót), vessünk be valamilyen csapdát (hangyacsapda, darázscsapda, patkánycsapda) vagy próbálkozzunk meg a humánusabb riasztással (például ultrahangos nyestriasztó, vakondriasztó, galambriasztó segítségével)?  Minden helyzet egyedi, általánosan alkalmazható megoldást mi sem tudunk, de azért pár szempontot ajánlunk figyelmébe a döntéshez.

 A kártevők olyan organizmusok, amelyek tevékenysége, léte nemkívánatos vagy káros az emberre vagy környezetére. A kártevők lehetnek rovarok (darázs, hangya, légy, szúnyog, muslica, ágyi poloska stb.), emlősök (nyest, patkány, egér stb.) vagy madarak (galamb), az épületeken kívül és belül is előfordulhatnak. A kártevők elleni védekezés módszerét érdemes alaposan átgondolni, nem rögtön a legerősebb rovarölő szerek és egyéb mérgek után nyúlni, mivel ezek, mint nevük is mutatja, mérgek, amelyek használatának még a legnagyobb körültekintés esetén is vannak kockázatai.

Kártevő riasztó eszközök

A kártevők elriasztása, távoltartása területünkről a leghumánusabb megoldás, éppen ezért célszerű ezzel kezdeni a védekezést. A különböző állatriasztó eszközök kellemetlenség okozásával érik el céljukat. Valamilyen módon zavarják az állatot, kényelmetlenséget okoznak neki, ami a kisebb ellenállás irányába haladva (jó esetben) távozik a környékünkről. A különböző állatok ellen természetesen különböző riasztó eszközök érik el a céljukat.

Az ultrahang egy közkedvelt és elterjedt riasztó módszer, mivel az emberi fül számára hallhatatlan, ezért nem is zavaró, viszont az állatok hallják, és igencsak zavarja őket. Az ultrahangos, napelemes vakondriasztó, patkányriasztó vagy kutya-, macskariasztó is ezen elv alapján működik. Nyílt térben, például kertben, jó hatásfokkal működik, azonban a falak és minden útjában álló szilárd test akadályozza az ultrahang terjedését. Lakásokban, raktárakban, zsúfolt terekben helyiségenként minimum egy ultrahangos riasztó készülék elhelyezése ajánlott. Vakondok ellen bevethető még a vakondgolyó is, ami a földbe ásva kellemetlen szagok kibocsátásával űzi el a betolakodót. Hasonló elven működik a bőrre vagy ruhára fújható, kenhető kullancsriasztó vagy nyestriasztó spray is.

Fontos azonban tudni, hogy a riasztó eszközök a nagyfokú fertőzöttséget nem szüntetik meg. Ezért például egerek, patkányok ellen mindenképpen javasoljuk kiegészítő módszerek bevetését is. Azt sem árt tudni, hogy a sok kellemetlenséget okozni képes nyest irtása védett állat révén nem engedélyeztett. Csak riasztás vagy csapda jöhet szóba. Zárt térben garázdálkodó nyest élvefogó csapdával szerencsére viszonylag egyszerűen befogható. Jól bevált mechanikus madárriasztó eszköz a galambok, egyéb madarak ellen a galambtüske vagy galambriasztó tüske, ami hegyes végével egyszerűen meggátolja, hogy a galambok leszállhassanak például az ablakpárkányunkra.

Csapdák

A csapdák többnyire egyszerű, mechanikus elven működő eszközök. Valamilyen vonzó csalétekkel a csapdába csalják a kártevőt, ahonnan nem engedik távozni. A vonzó csalétek igen fontos, különben nem megy be az állat a csapdába. Egér ellen például a mogyoróvajat ajánljuk. Számos, különböző módszerrel működő légycsapda, darázscsapda, egérfogó, patkányfogó vagy csótánycsapda létezik. A légyfogó papírra például egyszerűen ráragadnak az illatanyagokkal odacsalt legyek. A csapdába esett állat sorsa ránk van bízva: elengedhetjük egy erdőben, vagy végleg megszabadulhatunk tőle. Az egércsapda, patkány csapda és egyéb csapdák korlátja abban rejlik, hogy az állatok gyorsan tanulnak fajtársaik kárán. Pár fogságba esett példány után a többiek már nem esnek ugyanabba a hibába (és csapdába).

Rovarölő szerek és egyéb kártevő irtók

A kártevők ellen legdrasztikusabb módszer kétségkívül az irtás. Törekedni kell persze a környezetünk védelmére és a humánumra, de van az az állat (egér, patkány, ágyi poloska, csótány stb.) és van az az idegállapot, amikor úgy döntünk, hogy bármi, csak legyen már vége! Ilyenkor nézünk szét a rovarölő szerek és egyéb kártevő irtó készítmények között. Rovarölő szerekből többféle is létezik. Leggyakoribb a spray vagy aeroszol formájú (pl. Protect szúnyogirtó, darázsirtó spray vagy Envira univerzális rovarirtó permet), de por állagú és pép formájú (pl. Protect rágcsálóirtó pép vagy fáraóhangya irtó csalétek) is kapható.

Legnagyobb félelem velük szemben, hogy nem csak a célállat fogyaszthatja el, és mégiscsak veszélyes mérgekről van szó. Sok készítmény tartalmaz fokozottan keserű adalékanyagot a véletlen elfogyasztás veszélyét csökkentendő, de az bizonyos, hogy nagy körültekintést igényel a rovarölő szerek és egyéb mérgek használata. A rovarok és kártevők igen tanulékony állatok, ha egy társuk pórul járt, a többi elkerüli a veszélyes helyet vagy ennivalót. Épp ezért a legtöbb rovarölő és kártevőirtó szer késleltetett hatású, vagyis csak pár óra, esetleg nap múlva végez az áldozattal, így a többiek nem tudják beazonosítani a mérget.

A Praktiker kínálatában nagy választékban talál rovarölő szereket és egyéb védekező módszereket a kártevők ellen. Ha már hosszabb ideje küzd velük, és nem sikerül tartós eredményt elérni, javasoljuk, hogy forduljon kártevőirtó szakemberhez. Ágyi poloska ellen semmiképpen ne kísérletezzen saját kezű módszerekkel, haladéktalanul keressen fel egy profi kártevő irtót!!

Iratkozz fel hírlevelünkre

és értesülj akcióinkról az elsők között!